Pobyt w Kępnie

Od spotkania z dziennikarzami rozpocząłem moją wizytę w Kępnie. Podczas konferencji prasowej poruszyłem najważniejsze tematy dotyczące spraw krajowych i lokalnych. Omówiłem zmiany w rządzie oraz przedstawiłem Marka Potarzyckiego jako swojego asystenta w kontaktach ze społecznością w powiecie kępińskim. Podkreśliłem, że musimy tworzyć zwartą drużynę, która wygra wybory samorządowe i wprowadzi wielu radnych, zaznaczając, że pani Alicja Śniegocka będzie pełnomocnikiem PiS w kontekście zbliżających się wyborów, gdyż to osoba bardzo mocno kojarzona z PiS na ziemi kępińskiej i bardzo dobrze odbierana, co mnie niezwykle cieszy. Zapewniałem także, że jako członek Senackiego Zespołu Strażaków będę starał się być mediatorem w sporze, jaki powstał na linii burmistrz - OSP Kępno. Następnie spotkałem się z mieszkańcami powiatu kępińskiego, którzy zgłosili się do mojego biura z prośbą o pomoc.

3139

Czytaj więcej...

Dzień Patrona w Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie obchodzony był Dzień Patrona. W auli odbył się uroczysty apel, podczas którego przypomniano historię Powstania Wielkopolskiego i refleksje nad znaczeniem tego wydarzenia w dziejach naszej ojczyzny. W swoim przemówieniu przypomniałem tekst ważnej Uchwały Senatu RP z 7 grudnia 2017 roku, która w roku 100. Rocznicy Niepodległości Polski oddaje hołd powstańcom wielkopolskim, ustanawiając rok 2018 Rokiem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 i zwraca się do organów administracji państwowej i samorządowej oraz instytucji obywatelskich, by w swych działaniach popularyzowały wiedzę o zwycięstwie Wielkopolan jako wspólnym ogniwie naszej polskiej tożsamości. Ostrzeszowska uroczystość stała się okazją do przemyśleń nad spojrzeniem na historię naszej ojczyzny oraz skłoniła zebranych do refleksji nad współczesnym pojmowaniem patriotyzmu. W trakcie apelu wręczono dyplomy i puchary najlepszym sportowcom szkoły, którzy odnoszą sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. W drugiej części tej uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Obeliskiem Powstańczym przed gmachem szkoły i przy mogile Powstańców Wielkopolskich na ostrzeszowskim cmentarzu.

3117

Czytaj więcej...

„Tour of Bagatela – IV Wyścig Trzech Króli”

Na drodze dojazdowej przed Pałacem Bagatela koło Czekanowa odbyły się zawody sportowe MTB „Tour of Bagatela – IV Wyścig Trzech Króli”, którego organizatorem było Towarzystwo Rowerzystów Interkol w Ostrowie Wielkopolskim. Już kolejny raz mogłem sprawować patronat nad tymi zawodami i ufundować puchary dla zwycięzców. Jestem członkiem Senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu i chętnie wspieram wszelkie inicjatywy sportowe, które wpływają na aktywność społeczeństwa w różnorodnych dyscyplinach. Zawody kolarskie miały na celu popularyzację aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej leśnej przyrody oraz wyłonienie najlepszych kolarzy amatorów podczas rywalizacji sportowej. W czasie zawodów reprezentował mnie dyrektor biura Dawid Korzeniewski, który w moim imieniu pogratulował uczestnikom, a zwycięzcom wręczył okolicznościowe puchary.

3116

Czytaj więcej...

XIX Noworoczne Spotkanie Samorządowców Powiatu Ostrowskiego

Tradycyjnie w Święto Trzech Króli brałem udział w XIX Noworocznym Spotkaniu Samorządowców Powiatu Ostrowskiego. W tym roku spotkanie odbyło się na ziemi raszkowskiej. Gospodarzami spotkania był starosta ostrowski Paweł Rajski oraz burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej sprawowanej w intencji mieszkańców powiatu ostrowskiego z udziałem niesamowitego Chóru Towarzystwa Śpiewu w Raszkowie pod dyr. Jerzego Wojtaszka. Następnie odbyło się uroczyste spotkanie samorządowców połączone z występami muzycznymi. Toast noworoczny wznieśli przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzej Leraczyk i przewodniczący Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba. W wystąpieniu miałem przyjemność podziękować samorządowcom i zaproszonym gościom za efektywną i merytoryczną współpracę w 2017 roku oraz życzyłem, abyśmy w jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania niepodległości zawsze podążali ku dobru we wzajemnej życzliwości. 

3115

Czytaj więcej...