Kondolencje po trzęsieniu ziemi w Meksyku

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Meksyk. W imieniu członków Senackiej  Grupy Polsko – Meksykańskiej oraz własnym składam wyrazy głębokiego współczucia dla osób dotkniętych skutkami tego tragicznego zdarzenia, którego epicentrum znajdowało się 8 km na południowy wschód od Atencingo w stanie Puebla, nieco ponad 100 km na południe od stolicy kraju. W tych trudnych chwilach wszyscy jesteśmy myślami i modlitwą z ofiarami żywiołu. Z nadzieją oczekuję na informacje o kolejnych odnalezionych i ocalonych. Wierzę, że determinacja władz i oddanie mieszkańców pozwolą na szybkie usunięcie strat.

2476

Czytaj więcej...

Otwarcie miniparku i placu zabaw w Latowicach

17 września na pewno na trwale zapisał się w historii wsi Latowice, ponieważ tego dnia odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw oraz miniparku. Spełniło się marzenie dzieci, rodziców, nauczycieli i dyrekcji lokalnej szkoły. Oddany do użytku obiekt jest piękny, a przede wszystkim bezpieczny. Serdecznie gratulacje złożyłem na ręce radnej Krystyny Kois – Jaźwiec i mieszkańców Latowic zaangażowanych w upiększanie swojej małej ojczyzny. Dzieciom życzyłem, by miło i aktywnie spędzały wolny czas na kolorowym placu zabaw pod opieką nauczycieli i rodziców. Niewątpliwie to miejsce pozwoli rozwijać sprawność ruchową i zręczność najmłodszych oraz przyczyni się do kształtowania właściwej postawy ciała. Jestem przekonany, że ten piękny plac zabaw szybko stanie się ulubionym miejscem odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Dla wszystkich obecnych maluchów przygotowałem owocowe lizaki.

2461

Czytaj więcej...

Uroczystości z okazji 78. rocznicy napaści ZSRR na Polskę w Ostrzeszowie

Msza św. w intencji poległych obrońców z 1939 r. w Kościele pw. NMP Wniebowziętej w Ostrzeszowie rozpoczęła uroczystości z 78. rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Następnie wspólnie z posłem na Sejm RP Tomaszem Ławniczakiem oraz zgromadzonymi ostrzeszowianami udaliśmy się na plac przy obelisku „Golgota Wschodu”, który upamiętnia poległych i pomordowanych na Wschodzie w latach 1939-1945 obywateli polskich. Na pomniku widnieje tablica ze słowami kard. Stefana Wyszyńskiego: „Nic z dziejów narodu co miało miejsce, wymazać się nie da”.

2453

Czytaj więcej...

70-lecie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach świętował jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w Kościele NMP w Przygodzicach. Następnie miała miejsce część oficjalna oraz artystyczna przygotowana przez uczniów placówki. Wręczono również medale „Zasłużony dla szkoły”, które trafiły do osób i instytucji wspierających szkołę, byłych i obecnych nauczycieli, najstarszych absolwentów. Z okazji jubileuszu szkoła odznaczona została medalem hrabiego Szembeka przyznanym przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. W moim imieniu jubileuszowe gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów dydaktycznych przekazała asystentka Karolina Winiecka.

2468

Czytaj więcej...