Projekt uchwały radnych PiS

Szanowni Państwo, projekt uchwały przedstawiony przez Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w sprawie określenia warunków udzielenia bonifikat od opłat jednorazowych z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe stanowiących własność Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski i wysokości stawek procentowych tych bonifikat został pozytywnie zaopiniowany przez merytoryczne Komisje Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego (Komisja Gospodarki Miejskiej, Komisja Budżetu i Finansów). W poniedziałek, 18 lutego 2019 r. uchwała będzie głosowana podczas Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Mam nadzieję, iż uchwała zostanie przyjęta przez wszystkich radnych i mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, zarówno na gruntach Skarbu Państwa jak i na gruntach Samorządowych, będą mogli również skorzystać z wysokich i korzystnych bonifikat, podobnie jak mieszkańcy innych miast w Polsce.

4068

Czytaj więcej...

Spotkanie wokół bezpieczeństwa dzieci w internecie

Z mojej inicjatywy w Senacie odbyło się posiedzenie Senackiego Zespołu Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym. Rozmawialiśmy o zagrożeniach cyberprzestrzeni, hejcie i patostreamingu oraz infoholizmie. W posiedzeniu zespołu uczestniczyli: Wiceminister Cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, zastępca Rzecznika Praw Dziecka Maria Urmańska, zastępca dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej Agnieszka Ludwin, główny koordynator ds. strategicznych postepowań sądowych Rzecznika Praw Obywatelskich Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, członek zarządu Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” Łukasz Wojtasik, przedstawiciele policji oraz senatorowie. Spotkanie było bardzo owocne i merytoryczne. Jestem zadowolony, że wypracowaliśmy pewne wnioski i plany na przyszłość. Profilaktyka i szeroko pojęta, systemowa edukacja są najważniejsze. Już niebawem w Warszawie zorganizujemy dużą konferencję na ten temat. Będzie się działo! Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetowe!

4065

Czytaj więcej...

Wizyta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Po raz kolejny odwiedziłem ostrowski Oddział ZUS i odbyłem bardzo merytoryczną oraz miłą rozmowę z panią dyrektor oddziału Donatą Szopińską - Frąszczak. Rozmawialiśmy o planach współpracy na rok 2019. Jestem pod ogromnym wrażeniem działań edukacyjnych pani dyrektor. Otrzymałem podziękowanie za efektywną współpracę w realizacji projektów i konferencji. Już się cieszę na dalszą edukacyjną współpracę przy realizacji kolejnych, ciekawych projektów.

4062

Czytaj więcej...

Spotkanie z akcją charytatywną w tle ...

W biurze senatorskim odwiedził mnie znany i ceniony kucharz Tomasz Ptak. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego młodego człowieka, który jest pełen pasji, empatii i chęci pomocy drugiemu. Niebawem organizuje on już po raz drugi kolację charytatywną dla Olka Bzdęgi. Oczywiście z przyjemnością włączę się w pomoc w organizację tego przedsięwzięcia. Każde charytatywne działanie jest niezwykle istotne. Pełen „szacun”, panie Tomaszu.

4060

Czytaj więcej...


Our website is protected by DMC Firewall!