Koncert Bartasa Szymoniaka

„DLA NIEPODLEGŁEJ” to tytuł koncertu zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi”. Na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpił Bartas Szymoniak - twórca stylu BEATROCK - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Muzyk jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i laureatem programu telewizyjnego „IDOL”. W latach 2008 – 2015 był frontmanem grupy Sztywny Pal Azji . Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy. Artyście towarzyszył gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso. Publiczność miała okazję usłyszeć wyjątkowe aranżacje do słów Antoniego Słonimskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Gajcego w wykonaniu Bartasa. Celem koncertu było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  oraz 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

3770

Czytaj więcej...

Centrum Kształcenia Praktycznego otwarte

Centrum Kształcenia Praktycznego czeka na uczniów szkół powiatu ostrowskiego. W rozbudowywanym obiekcie odbywać się będą zajęcia dydaktyczne, praktyczne, zawodowe dla uczniów trzech ostrowskich zespołów szkół zawodowych prowadzonych przez powiat ostrowski: Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych. Bardzo się cieszę, że w Ostrowie powała tak ważna dla szkół branżowych i kształcenia praktycznego placówka. Wpisuje się ona w ramy inwestycji „miastotwórczych”. Jest to niezwykle ważne dla rozwoju miasta i powiatu. Gratuluję zgodnej drużynie powiatu ostrowskiego.

3765

Czytaj więcej...

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 w Ostrowie Wielkopolskim

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 w Ostrowie Wielkopolskim za nami. Uroczystość odbyła się w Publicznym Przedszkolu nr 11 przy ul. Olsztyńskiej i została połączona z oddaniem do użytku nowego budynku. Ośmiooddziałowe przedszkole jest przystosowane do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Małe sale dydaktyczne oraz pokoje specjalistów czy pokój do integracji sensorycznej umożliwią efektywniejszą pracę z dzieckiem w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz pracy rewalidacyjnej oligofrenopedagogom, surdopedagogom, psychologom czy logopedom. O rządowych projektach oświatowych i socjalnych realizowanych w Ostrowie mówiliśmy wspólnie z wicewojewodą Marleną Maląg.

3760

Czytaj więcej...

Mediateka Przystanek Kultury w Ostrowie Wielkopolskim

Mediateka Przystanek Kultury oficjalnie otwarta. To miejsce jest nowym projektem zrealizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego. W ten sposób placówka rozszerza swoją ofertę o  multimedialne formy. Młodsi oraz starsi mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z przygotowanych stanowisk: muzyka, literatura, kultura techniczna, kino, sztuka, filmoteka, fonoteka, czytelnia regionalna, spotkania z kulturą czy wypożyczalnia. Cieszę się, że to nowoczesne i bardzo interaktywne miejsce będzie areną edukacyjnych wyzwań dla uczniów. Mam nadzieję, że Mediateka usytuowana przy ulicy Kolejowej 24 b sprawi, iż ostrowski deptak ponownie zacznie tętnić życiem.

3755

Czytaj więcej...


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd