Wizyta przedszkolaków

Jakie kolory widnieją na fladze Polski? Jak wygląda godło naszego kraju? Kiedy śpiewamy hymn narodowy? To tylko przykładowe pytania, na które podczas spotkania bezbłędnie odpowiedziały dzieci z Przedszkola nr 9 im. Misia Uszatka w Ostrowie Wielkopolskim. Wizyta miłych gości wkomponowywała się w działania placówki, które zakładają spacery do miejsc pacy rodziców dzieci uczęszczających do danej grupy. Bardzo się cieszę, że w trakcie wykonywania moich obowiązków zawodowych odwiedziła mnie moja córka Tosia wraz z koleżankami i kolegami oraz wychowawczyniami. Podczas odwiedzin był czas na przeczytanie opowiadania pt. „Polskie symbole”. Poza tym na najmłodszych czekały słodkie niespodzianki i upominki przypominające im wizytę w biurze senatorskim. Dziękuję dzieciom za wszystkie zadane pytania, przemiłe spotkanie i pięknie zaśpiewaną piosenkę.

Czytaj więcej...

Powiatowy Dzień Strażaka w Ostrowie Wielkopolskim

Uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Strażaka w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła się Mszą świętą w koście NMP Królowej Polski. Następnie odbył się przemarsz pododdziałów na Rynek, gdzie miała miejsce uroczysta zbiórka. Z tej okazji wręczono także wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości reprezentowała mnie asystentka Karolina Winiecka, która podziękowała strażakom Państwowej Straży Pożarnej oraz druhom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ostrowskiego za codzienną, trudną i niebezpieczną służbę. Ponadto pogratulowała awansowanym i odznaczonym oraz życzyła dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

3508

Czytaj więcej...

Jubileusz naukowej placówki w Ostrowie Wielkopolskim

Swoje 5-lecie w Ostrowie Wielkopolskim świętowała placówka Uniwersytetu Wrocławskiego: Ośrodek Badań nad Historią i Kulturą Żydów z Południowej Wielkopolski. Dzisiejszy jubileusz wzbudził refleksje nad znaczeniem nauki i wiedzy w dzisiejszym świecie. Jubileuszowa uroczystość sprzyjała debacie dotyczącej doskonalenia procesu kształcenia, budowania innowacyjności i nowoczesności polskiego szkolnictwa wyższego. Podczas tego wydarzenia reprezentował mnie dyrektor biura Dawid Korzeniewski.

3496

Czytaj więcej...

Ostrowska „Gwiazda” dla mam

Na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury swoje talenty zaprezentowały tancerki ostrowskiej Grupy Akrobatyczno - Baletowej „Gwiazda”. Obecnie zespół tworzy ponad siedemdziesiąt tancerek, które podczas zajęć rozwijają swoje umiejętności i z sukcesami uczestniczą w konkursach krajowych i zagranicznych. Młode artystki wystąpiły w ramach koncertu zatytułowanego „Tobie, Mamo”. Gościnnie na scenie wystąpiła Agnieszka Greinert, która zaprezentowała różnorodny repertuar, prezentując również zdolności aktorskie. Podczas koncertu zorganizowanego z okazji Dnia Matki reprezentowała mnie asystentka Karolina Winiecka.

 

3502

Czytaj więcej...