Final Four mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej w Ostrowie Wielkopolskim

Final Four mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej miał miejsce w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim. Emocji nie brakowało, a kibice wspaniale dopingowali wszystkie zespoły. Ostatecznie złote medale zdobyli zawodnicy Miedzi Legnica, którzy pokonali w finale MTS Kwidzyń. W meczu o trzecie miejsce, zespół Truso Elbląg okazał się lepszy od KPR Ostrovii. Bardzo się cieszę, że mistrzostwa zostały rozegrane w Ostrowie Wielkopolskim, a to za sprawą pozytywnej decyzji wydanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Ogromną niespodzianką był dla mnie fakt, iż zostałem uhonorowany Srebrną Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce „Za zasługi dla Piłki Ręcznej”. To dla mnie wielkie wyróżnienie. Jako członek Senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu deklaruję wsparcie i dalszą pracę na rzecz rozwoju sportu, a w szczególności szczypiorniaka.

Czytaj więcej...

Jubileusze Szkoły Podstawowej w Lewkowie

65-lecie budynku placówki oświatowej oraz 15-lecie nadania imienia Wojciecha Lipskiego świętowała Szkoła Podstawowa w Lewkowie. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. odprawionej w lewkowskim kościele. Następnie złożono wiązanki kwiatów przy grobowcu rodziny Lipskich. Później jubileuszowe obchody przeniosły się do sali gimnastycznej. Obecni mogli obejrzeć prezentację multimedialną przypominającą dzieje szkoły. Potem uczniowie przenieśli zgromadzonych w czasy Wojciecha Lipskiego, patrona szkoły, prezentując sceny z lewkowskiego pałacu rodziny Lipskich i toczone tam rozmowy. Część artystyczną zwieńczył występ chóru szkolnego „Bel Canto”. Wszyscy przybyli goście otrzymali egzemplarz „Jednodniówki okolicznościowej”, w której zaprezentowano historię i teraźniejszość szkoły. Podczas uroczystości reprezentowała mnie asystentka Karolina Winiecka, która na ręce dyrektora szkoły przekazała okolicznościowy list oraz senacki upominek. Ponadto pogratulowała dotychczasowej działalności edukacyjnej i życzyła kolejnych wspaniałych osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych.

3289

Czytaj więcej...

W krotoszyńskim biurze

Swoją wizytę w Krotoszynie rozpocząłem od spotkania z członkami PiS z tego powiatu. Jako pełnomocnik poruszyłem z zebranymi kilka ważnych tematów i ustaliłem ramy współpracy. Przekazałem też istotne wiadomości dotyczące mojej bieżącej pracy parlamentarnej. Cieszy mnie fakt, że wielu członków chce współpracować zespołowo i dąży do zwycięstwa w wyborach samorządowych. Po tym zebraniu przeprowadziłem konstruktywną rozmowę z mecenasem Jakubem Kalakiem w kontekście tematu hali sportowej w Krotoszynie. Następnie odbyła się konferencja prasowa, podczas której odniosłem się do bieżących spraw lokalnych oraz mocno zaakcentowałem nieprawidłowości w oświacie, o których powiadomiono mnie drogą mailową. Swoją wizytę w Krotoszynie zakończyłem na spotkaniu z przesympatycznym mieszkańcem tego miasta. Kolejne spotkanie z członkami PiS powiatu krotoszyńskiego już niebawem. Działamy!

3287

Czytaj więcej...

Konferencja w Pałacu Prezydenckim

Na zaproszenie Ministra Pawła Muchy uczestniczyłem w konferencji „Wspólnie o Konstytucji. Wspólnie o polityce społecznej”. Konferencja odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Wziął w niej udział Prezydent RP Andrzej Duda oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Konferencja była niezwykle merytoryczna i interesująca. O polityce społecznej trzeba rozmawiać i mocno akcentować jej kluczowe obszary.

3283

Czytaj więcej...