Spotkanie z piłkarzami LKS Gorzyczanka

W sali sportowej w Gorzycach Wielkich miałem przyjemność spotkać się z młodymi piłkarzami z LKS Gorzyczanka oraz zarządem stowarzyszenia. Celem mojej wizyty na treningu było oficjalne przekazanie sprzętu sportowego z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Klub LKS Gorzyczanka otrzymał środki w wysokości 10 tysięcy zł na zakup sprzętu sportowego oraz wynagrodzenie trenera. Środki te pochodziły z programu „Klub” na rok 2017, którego celem jest wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Cieszą mnie bardzo kolejne środki pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki na rozwój kultury fizycznej w moim okręgu wyborczym. Wspólnie z Zarządem LKS Gorzyczanki ustaliliśmy dalsze działania dla dobra młodych piłkarzy i rozwoju klubu.

2924

Czytaj więcej...

Wizyta w Odolanowie

W piątek, 17 listopada odwiedziłem Burmistrza Gminy i Miasta Odolanów Mariana Janickiego. Zawsze z przyjemnością odwiedzam Odolanów. W tej gminie w 2015 roku uzyskałem najwyższy wynik, który wyniósł 50,38 %. Mam tam też swoje drugie biuro senatorskie w powiecie ostrowskim. Przez ponad godzinę rozmawiałem z burmistrzem o bieżących sprawach gminy. Główne tematy dotyczyły oświaty, planowanych inwestycji oraz wyborów samorządowych. Z ogromnym zainteresowaniem słuchałem o planowanych na 2017 rok przedsięwzięciach związanych z urodzonym w Odolanowie Kazimierzem Glabiszem – generałem brygady Polskich Sił Zbrojnych, działaczem sportowym. Zadeklarowałem wsparcie i swoją dyspozycyjność. To było bardzo miłe i owocne spotkanie.

 2922

Czytaj więcej...

Promocja książki o gen. Hallerze w Ostrzeszowie

W Bibliotece Publicznej w Ostrzeszowie miała miejsce pierwsza w Wielkopolsce promocja albumu zatytułowanego „Generał Józef Haller 1873 – 1960”. W spotkaniu wziął udział jeden z autorów publikacji - Rafał Sierchuła. Zespół redakcyjny dopełniali Krzysztof Kaczmarski i Wojciech Jerzy Muszyński. Postać generała Józefa Hallera, jednego z ojców naszej niepodległości, została przypomina w momencie szczególnym – w stulecie zainicjowania czynu zbrojnego polonii amerykańskiej i powołania z inspiracji Romana Dmowskiego Armii Polskiej we Francji. Jej dowódcą, a tym samym i wodzem naczelnym Wojska Polskiego, uznawanym przez aliantów, został właśnie Haller. Publikacja ma stanowić ważny krok na drodze do przywrócenia należnego miejsca w naszej zbiorowej pamięci osobie, która blisko sto lat temu dla wielu Polaków stała się symbolem marzeń o niepodległej i nadziei powrotu do ojczyzny. W moim imieniu w spotkaniu uczestniczyła asystentka Karolina Winiecka, która pogratulowała autorowi wydanego albumu i życzyła kolejnych tak wspaniałych publikacji.

2915

Czytaj więcej...

Ślubowanie w SP 11 w Ostrowie Wielkopolskim

W Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Dzieci w odświętnych strojach i z uśmiechem na twarzy śmiało wkroczyły na salę. Każdy z nich ku ogromnej radości rodziców miał swój pierwszy występ w szkole przed tak dużą publicznością. Wzorowo recytowali wiersze o szkole. Podczas piosenki „Pierwszaczek” wykazali się doskonałym poczuciem rytmu, zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, grając na instrumentach perkusyjnych. Tańcząc i śpiewając piosenkę „Zawsze razem”, pokazali, jak ważna jest w szkole współpraca, że zawsze mogą na siebie liczyć. Program artystyczny zakończył się tańcem z chustami. Podczas drugiej części spotkania uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali, że postarają się być dobrymi i uczciwymi uczniami, będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą szanowali swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, będą kochać swoją ojczyznę. W uroczystości uczestniczyła moja asystentka Karolina Winiecka, która pasowała na uczniów dzieci z klasy I a. Ponadto życzyła pierwszakom powodzenia w szkole, a rodzicom wielu radości z edukacyjnych sukcesów swoich dzieci. Poza tym przekazała najmłodszym słodkie upominki.

2913

Czytaj więcej...