Dziękuję ...

Start w wyborach samorządowych to wyzwanie, które podjąłem po licznych rozmowach z osobami, które spotykałem w terenie lub przychodziły do mojego biura senatorskiego, dzwoniły, a także wysyłały wiadomości. Decyzja nie była prosta, ale utwierdzili mnie w niej również koledzy posłowie oraz członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. Nieocenione jest wsparcie mojej rodziny oraz przyjaciół. Wszystkim razem i każdej osobie oddzielnie chcę powiedzieć DZIĘKUJĘ. Tylko wspólnie możemy zmienić NASZ Ostrów Wielkopolski.

3696

Czytaj więcej...

Prezydencka konferencja prasowa

Wszechstronny rozwój gospodarczy miasta, bezpłatne przejazdy autobusowe dla wszystkich mieszkańców miasta Ostrowa Wielkopolskiego, szkoły bez obowiązkowych zadań domowych, powstanie Klubów Seniora w różnych dzielnicach miasta to konkretne propozycje Łukasza Mikołajczyka ogłoszone już podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami. Podczas konferencji prasowej w biurze senatorskim posłowie Jan Dziedziczak i Tomasz Ławniczak rekomendowali kandydata na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego z ramienia Zjednoczonej Prawicy.

3692

Czytaj więcej...

Kolejna wycieczka do Warszawy

Na moje zaproszenie kolejna grupa blisko pięćdziesięciu seniorów wzięła udział w bezpłatnej wycieczce do Warszawy. Podczas pobytu w stolicy seniorzy odwiedzili Łazienki Królewskie, Sejm i Senat. Bardzo się cieszę, że mogłem oprowadzić uczestników wyjazdu po Parlamencie oraz opowiedzieć o mojej pracy w Senacie. W czasie wizyty w stolicy nie mogło zabraknąć spaceru po Krakowskim Przedmieściu i Placu Zamkowym. Poza tym seniorzy pływali statkiem po Wiśle. Zobaczyli też Pałac Prezydencki oraz Plac Piłsudskiego.

3680

Czytaj więcej...

Spotkanie z litewskimi kolonistami

Tegoroczne kolonie zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie odbyły się w terminie od 25 czerwca do 7 lipca br. Uczestnikami byli uczniowie z krotoszyńskich szkół oraz młodzież z zaprzyjaźnionej litewskiej szkoły w Mejszagole. Koloniści odwiedzili krotoszyńskie Muzeum Regionalne, kościół farny św. Jana Chrzciciela oraz bawili się na Orliku i pływalni „Wodnik”. W trakcie pobytu w Krotoszynie zobaczyli kilkanaście mobilnych i interaktywnych eksponatów, które przyjechały Naukobusem z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas spotkania z młodzieżą z Mejszagoły rozmawiałem na tematy nauki i szkoły. Kolonie zakończyły się integracyjnym spotkaniem na boisku szkoły.

3677

Czytaj więcej...