W Myjomicach w powiecie kępińskim odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Uroczystość rozpoczął przejazd korowodu dożynkowego oraz Msza św., której przewodniczył ks. Bolesław Głuszko, proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Józefa i Wszystkich Świętych w Myjomicach. Podczas tych uroczystości reprezentował mnie dyrektor biura Dawid Korzeniewski.

2382

Dożynki zgromadziły ogromną liczbę rolników oraz mieszkańców Gminy Kępno. Starostami tegorocznego Święta Plonów byli Jolanta Gola z Myjomic i Roman Żymełka z Ostrówca, którzy przekazali na ręce burmistrza bochenek chleba wypiekany z tegorocznej mąki. Podczas tegorocznych uroczystości miały miejsce tradycyjne obrzędy dożynkowe w podziękowaniu za ukończenie żniw i prac polowych. Na scenie wystąpił zespół „Doruchowianie”, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Myjomicach, zespół folklorystyczno-kabaretowy „Niezła Paka”, kabaret „EWG”, a gwiazdą wieczoru był Ivan Komarenko, po którym do tańca zaprosił zespół „Music Dance”.

2383

W tym uroczystym dniu życzę pomyślności, zdrowia i szczęcie rodzinnego oraz satysfakcji z pięknej służby na rzecz całego społeczeństwa. Mam nadzieję, że społeczeństwo polskie zawsze będzie doceniało trud podejmowanych działań. Wszystkiego dobrego.

2384

2385

2386

2387

13.08.2017r.