Wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych, służb mundurowych i organizacjami społecznymi, kombatantami, nauczycielami, a także młodzieżą szkolną dyrektor mojego biura Dawid Korzeniewski wraz z posłem na Sejm RP Tomaszem Ławniczakiem złożył wiązanki kwiatów na mogile żołnierzy, którzy polegli w walkach o wyzwolenie Ostrowa Wielkopolskiego, a także pod tablicami pamięci na ostrowskim Rynku.

3153

Jak co roku uroczystość rozpoczęła się na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego, gdzie mieści się zbiorowa mogiła żołnierzy biorących udział w walkach o oswobodzenie Ostrowa wielkopolskiego. Wszyscy uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki kwiatów. Następnie obchody przeniosły się na ostrowski Rynek, gdzie czekały już poczty sztandarowe z ostrowskich szkół. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

3154

Po wysłuchaniu okolicznościowego przemówienia złożono kwiaty i znicze pod tablicami pamięci umieszczonymi na frontowej ścianie Ratusza. W ten sposób oddano cześć żołnierzom Armii Krajowej walczącym z okupantem podczas II wojny światowej oraz miejscowej ludności, która miała istotny udział w oswobodzenia miasta. Następnie wspólnie odśpiewano „Rotę”. Honorową wartę pełnili ostrowscy harcerze. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe z ostrowskich szkół.

3155

3156

3157

3158

3159

23.01.2018r.


Our website is protected by DMC Firewall!