karieraO mnie

Jestem rodowitym ostrowianinem. Urodziłem się 12 sierpnia 1977 roku.

Od wielu lat jestem bardzo zaangażowany w sprawy edukacji i politykę społeczną.

Na bieżąco śledzę nowości edukacyjne pojawiające się w dziedzinie nauczania, wychowania oraz profilaktyki.

Mam szerokie zainteresowania, do których należą: edukacja, polityka, zarządzanie, public realtions, marketing, psychologia, informatyka, literatura.

Jestem absolwentem Technikum Elektroniczno – Mechanicznego w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim (technik elektronik o specjalności systemy komputerowe).

W 2003 roku zdobyłem tytuł magistra na Politechnice Opolskiej na kierunku informatyka o specjalności sieci komputerowe i systemy baz danych. Wcześniej ukończyłem studia licencjackie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie na kierunku informatyka. Ponadto ukończyłem wiele form doskonalenia zawodowego i studiów podyplomowych.

  • 2002 rok – studia podyplomowe z matematyki – Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Częstochowie
  • 2006 rok – podyplomowe studia Public Realtions i Zarządzanie Kryzysami – Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
  • 2007 rok - kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej z zakresu organizacji i zarządzania oświatą.
  • 2013 rok - kurs tutorski SZKOŁY TUTORÓW w Colegium Wratislaviense we Wrocławiu i otrzymałem CERTYFIKAT TUTORA
  • 2014 rok – studia podyplomowe Resocjalizacja i Socjoterapia – Wyższa Szkoła Milenium 

W grudniu 2001 roku zostałem egzaminatorem ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych). W 2002 roku otrzymałem Certyfikat Lidera Programu Intel Nauczanie ku Przyszłości, a rok później zostałem trenerem Programu Intel Nauczania ku Przyszłości. W 2006 roku zostałem egzaminatorem ECDL-A – poziom zaawansowany.

Moja rodzina


Mam żonę Kamilę i dwie córeczki: Agatę i Antoninę. Moja żona jest dyplomowanym nauczycielem języka angielskiego i języka niemieckiego. Starsza córka Agata ma 15 lat i jest uczennicą drugiej klasy gimnazjum. Młodsza córka Antosia ma trzy latka i uczęszcza do przedszkola. Żona i córka Antosia to zodiakalne skorpiony, a córka Agata jest zodiakalnym koziorożcem. Od kilku lat mamy również psa rasy golden retriver, który wabi się Czako.

 

DSC05231

dyrektor

Moja praca

Od 1999 roku pracowałem w oświacie. Jestem dyplomowanym nauczycielem matematyki i informatyki.

Od 1 września 2007 roku do końca października 2015 roku pełniłem funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim – największej placówki w powiecie.

Moje życie zawodowe związane jest z edukacją i Ostrowem Wielkopolskim. Wcześniej pracowałem w IV Liceum Ogólnokształcącym, Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej, Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II oraz dawnej Szkole Podstawowej nr 3. Ponadto byłem nauczycielem w Szkole Podstawowej w Radłowie.

Poza tym prowadzę szkolenia dla wielu firm i instytucji szkoleniowych, m. in. EKO-TUR, ODN Kalisz, ODN Piła, ODN Leszno, ODN Konin, INVESTIN, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, BRAS i innych.

Przez kilka lat byłem wykładowcą przedmiotów informatycznych na Ostrowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
W 2002 roku zostałem nominowany do ogólnopolskiego tytułu Nauczyciel Roku. Za swoje osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej otrzymałem w roku 2011 Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a w roku 2012 Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. W październiku 2015 roku uzyskałem nominację do ogólnopolskiego tytułu SUPER DYREKTOR SZKOŁY i zostałem wyróżniony nagrodą specjalną w tym konkursie organizowanym pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

W związku z pełnieniem mandatu Senatora RP przebywam na urlopie bezpłatnym.

Moje mocne strony

Jestem zodiakalnym lwem, który niewątpliwie posiada zdolności przywódcze.

Cechuję się kreatywnością, przedsiębiorczością i odpowiedzialnością. Przede wszystkim cenię sobie dokładność, punktualność, lojalność i sumienność. Łatwo nawiązuję kontakty interpersonalne.

Uważam, że każdy człowiek powinien się nieustannie rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Lubię podejmować nowe wyzwania i realizować różnorodne projekty. W pełni angażuję się w działania, które realizuję. Potrafię pracować w grupie. Pomagają mi w tym zdolności negocjacyjne.

Mam też oczywiście słabe strony, ale nie będę ich tutaj ujawniał ;-)

DSC00752

 

Działalność polityczna

Jestem członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość od 2009 roku. W 2010 roku zostałem Radnym Powiatu Ostrowskiego startując z drugiej pozycji na liście. Zdobyłem wówczas 783 głosy. W Radzie Powiatu w kadencji 2010-2014 byłem przewodniczącym Komisji Rewizyjnej oraz członkiem komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu. W 2014 roku startując z pierwszej pozycji w okręgu nr 3 zdobyłem 1300 głosów. Do początku listopada 2015 roku byłem wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Ostrowskiego. Startując w wyborach parlamentarnych w okręgu nr 95 do Senatu RP zdobyłem 46 949 głosów i uzyskałem mandat Senatora RP.

DSC01703

Działalność społeczna

W 2012 roku założyłem Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi”. Stowarzyszenie to jest organizacją pozarządową działającą na rzecz szeroko pojętej edukacji, nauki i kultury. Celem Stowarzyszenia jest działalność publiczna na rzecz poprawy jakości życia społeczeństwa oraz jego zrównoważonego rozwoju. Jest to jedno z najprężniej działających stowarzyszeń w regionie (www.ludziedlaludzi.com)

Od kilkunastu lat chętnie angażuję się w wiele inicjatyw na rzecz miasta i mieszkańców. Za swoje działania dla społeczności Ostrowa Wielkopolskiego otrzymałem nominację do tytułu Ostrowianin roku 2012.

DSC03556


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd